11 Ocak 2012 Çarşamba

AH GÜZEL ÜLKEM VAH GÜZEL ÜLKEM..

Yerleştiğim bu yerde bazı sıkıntılar var, bunlar birikince bu gün harekete geçtim ve işte olanlar.

Buranın Uzman(!) doktoru oldukça yaşlı biri ve aslında emekli olmanı zamanı gelmişte geçiyor bence. Gelen herkese tüm reçete dolusu ilaç yazmayı marifet sayıyor ve yanlış teşhisler koyuyor. Hemşire deseniz kan almayı beceremiyor her iki koluda delerek iğne ile içinde geziyor damar bulmak için!! Bu yanlış teşhis benim de başıma geldi. Hiç alakasız bir teşhis koyup ikisi antibiyotik üç ilaç yazdı, ki kronik böbrek yetmezliği rahatsızlığım olduğunu söylediğim halde. Güvenmeyip Hastahane doktoruna gittim, doğru teşhiş koyarak sadece bir ilaçla iyileştim. Burda şırınga ile kan alınıyor, lastik eldivenle kol bağlanmaya çalışılıyor. Bugün İl Sağlık Müdürüne gittim doktorun o yazdığı reçeteyle. İki ilacın birden böbrek hastasına kesinle yazmaması gerektiğini teyit etti fakat yapabileceği birşey olmadığını söyledi. Sadece şırıngayla kan alma ve bağlama konusunda not aldı. Çok sıcak ve ilgiliydi ama yetkisiz olması çok acı geldi bana, ve saçma. Kimbilir kaç yaşlı insan boşa yazılan ilaçların ve yanlış teşhislerin sıkıntısını yaşayacak burda!


Kasabanın içinde birçok doğal kaynak var ve belediye kanalizasyonunu bu sulardan oluşan dereye bırakıyor. Bu dere aşağılarda rengi bulanıklaşmış hale geliyor kanalizasyonla..Ve bu derenin geçtiği aşağı köylerdeki çiftçiler ve seralar bu suyu kullanıyor! Burdaki ürünleri sağlıklı olduğunu kim söyleyebilir?? Zarar vermeyeceğini kim söyleyebilir?? Bunun için de İlde bulunan Çevre İl Müdürlüğüne gittim.. Burdaki netice daha acıydı. Neymiş efendim 2017 yılına kadar süre tanınımış belediyelere arıtma tesisi yapması için, o tarihe kadar hiçbirşey yapamazlarmış. Müdüre "ama seralar sulanıyor, bahçeler sulanıyor" dedim, ne dedi biliyormusunu?? "seralarını oraya kurmasınlar o zaman" dedi çıktı işin içinden! Kızdım sinirlendim yuh dedim başka birşey diyemedim!
Simsiyah pis akan ufak bir dereciği google earth,dan gösterdim..haberi bile yoktu, hiç değilse bunu not alıp bir bakalım dedi..!

Buraya yakın bir köy var, yolunda bir kısım yer sürekli gizli buzlanma yapıyor. daha geçen ay boş yere iki çocuk annesi bir kadın aynı yerdeki bir kazada hayatını kaybetti! Burdaki bir açılışa milletvekili ve vali geldi..köyün muhtarını buldum tam zamanı gelin konuşalım dedim, muhtar gerek yok ödeneği ayrıldı yapılacak dedi..hala gelen giden yok..geçenlerde yine kaza olmuş..! daha kaç insanın ölmesi lazım acaba.!

Bunlar için İlçenin Kaymakamına gittim, hazretleri makamına bile kabul etmeyip yazı işleri müdürüne yönlendirdi, o kadar çok işi havale etmişki bir süre dinleyip siz bir kağıda yazıp getirin dedi! Altı üstü Kaymakamsın ya, sana da vatandaş ulaşamazsa daha ne yapsın? Buranın insanı Ülkenin bu bölümünde kaymakama bebek katilinin pislikleri gibi dayak atmak bir tarafa saygıda kusur etmiyor üstelik..!!

Bu yeteneksiz, etkisiz, düşüncesiz insanlardan nefret ediyorum ya!! Bu Ülke bu tür insanların çokluğu ve hak etmedikleri yerlerde oldukları için düzelmiyor! Az önce Başbakalnlığa bağlı Bimer diye bir bölüme netten uzun bir dilekçe yazdım, ilgileneceklermi bakalım..burdan paylaşırım..

Bazı şeyler ne kadar zor düzeliyor bu Ülkede..! Çok yazıkk...

6 yorum:

Nilgün Torunoğlu dedi ki...

Sizi kutlarım,her şeye ve herkese rağmen doğru olanı yapıyorsunuz .

Oglak Kizlari dedi ki...

Bundan yıllar önce Adana-Ceyhan a gittiğimde, Ceyhan ın pis aktığını gördüğümde öyle bir şok yaşamıştım ki. Bu yadıklarınız bana normal geldi.

Olmaması lazım. Evet gerçekten yazık.

Üzgün anne Çiğdem

AslıASLI dedi ki...

Bende kutluyorum malesef oturarak veya sadece şikayet ederek bir şeyleri elde edemiyoruz.

Bende bir sorunla karşılaştıgımda ya gidiyorum belediye ye veya kaymakamlıga yada telefon ediyorum, sinirlerim bozuluyor.

Aynur (Küçük Hala) dedi ki...

düzeliyor mu ki Mesut Bey?
biz "mış, muş" gibi yapmayı en iyi beceren ülke ve onun bir milleti olduk çıktık
hizmet için değil de eziyet için sanki bazı şeyler...ne gam :(

Blogger Bolat dedi ki...

Üstat geçmiş olsun!

didem dedi ki...

Herkes sizin gibi tepki gosterse birseyler duzelir ama...